Kon-Tiki til Toronto-festivalen

Disse spiller i den nye storfilmen Kon-Tiki. Fra venstre: Tobias Santelmann, Odd-Magnus Williamson, Pål Sverre Valheim Hagen, Jakob Oftebro, Gustaf Skarsgård og Anders Baasmo.
Foto: Kristian Rostad/NRKDen nye filmen om Kon-Tiki-ekspedisjonen skal vises i «Special Presentation»-seksjonen under filmfestivalen i Toronto. Det er vanligvis forbeholdt filmer med et bredt publikumspotensial.
Publisert 24.07.2012 19:52.
- Skriv ut
– Det er en perfekt start for filmen internasjonalt, sier produsent Aage Aaberge. Han opplyser at den norske premieren er fastsatt til 24. august. Visningen i Toronto blir den internasjonale premieren i begynnelsen av september.
Aaberge mener visningen under festivalen kan bety mye for salg av filmen i USA. Han lover at menneskene bak filmproduksjonen skal være godt representert under visningen i Toronto.
Les også:
Fagleder for spillefilm utland i Norsk filminstitutt, Stine Oppegaard, mener visningen vil gi filmen mye oppmerksomhet og sier det å bli tatt ut til filmfestivalen i seg selv er et kvalitetsstempel for en film.
Toronto International Film Festival er en av verdens største publikumsfestivaler med over 300 filmer fra mer enn 60 land. Samtidig er det en viktig arena for kjøp og salg av film.
Regissører for «Kon-Tiki» er Espen Sandberg og Joachim Rønneberg etter et manus av Petter Skavlan.
Les også:
(©NTB)

Publikums 17. mai-bilder




















