Avsluttet dagen med seier
(Foto:Scanpix/Tor Richardsen)Petter Solberg er på pallplass igjen, og Henning Solberg har sjetteplassen. Petter avsluttet dagen med seier på den siste fartsprøven. Vi følger brødrene Solberg i Rally Sverige direkte. Klikk oppdater for siste versjon.
Publisert 07.02.2004 09:03. Oppdatert 07.02.2004 18:54.
- Skriv ut
| SE OGSÅ: |
![]() |
| ALT OM: |
i Karlstad
Se bildene: Rally Sverige 2004
World Rally Championships nettsted
Etter en dag med mye trøbbel for Petter Solberg, klaffet alt på siste fartsprøve. Han avsluttet dagen med seier og ligger som i går på en tredjeplass sammenlagt.
Sebastién Loeb har tatt over ledelsen, etter at estlenderen Markko Märtin fikk problemer på ellevte fartsprøven.
Henning imponerer
Petter Solberg har hatt problemer med bilen, og har vært utfor veien flere ganger i dag. Likevel ligger han på tredje sammenlagt. (Foto: Micke Fransson/Scanpix) Henning Solberg har kjørt over all forventning, og ligger på en sjetteplass i sammendraget. Han var i knallhumør da han snakket med Sveriges Radio i målområdet etter tolvte fartsprøve.
- Det her er en skikkelig bra prøve. Det er helt perfekt. Jeg har så bra plassering akkurat nå, faktisk den beste gjennom tidene, så jeg tar det litt med ro.
Svenskene lurte på hvordan det stod til med humøret.
- Jeg er alltid gla', jeg er jo nordmann!
Problemer for Grönholm
Fjordårets vinner av Rally Sverige, Marcus Grönholm ligger på en andreplass tross problemer på slutten av dagen. Da han kom i mål etter tolvte fartsprøve var hele fronten på bilen kjørt i stykker.
Markko Märtin hadde skikkelig uflaks på den ellevte fartsprøven.(Foto:Scanpix/Øyvind Lund) - Jeg vet ikke hvordan jeg klarte å komme meg i mål. I full fart traff jeg en snøfonn, og var ute av veien, forklarte Grönholm til Sveriges Radio.
Krasjet i en stein
Markko Märtin som ledet rallyet fram til i dag, krasjet i en stein rett etter start på den ellevte fartsprøven.
Märtin fikk ødelagt bilen kraftig i krasjen, og det var lenge usikkert om han kunne fortsette rallyet. Utrolig nok klarte de å reparere bilen etter fartsprøven, og Märtin kunne kjøre videre.
Sammenlagt etter to etapper:
1. Sebastién Loeb 2:34:22.7
2. Marcus Grönholm +40.6
3. Petter Solberg +1:28.1
4. Janni Tuohino +1:55.7
5. Carlos Sainz +1:56.5
6. Henning Solberg +3:26.8
7. Daniel Carlsson +5:27.3
8. Markko Märtin +5:44.3
9. Mikko Hirvonen +8:47.3
Henning Solberg og Cato Menkerud imponerer i Sverige. (Foto:Scanpix/Tor Richardsen) Kjørte ut
Turboen på Petter Solbergs bil sviktet lørdag morgen. Nordmannen forsøkte å begrense tidstapet, men måtte betale dyrt da han havnet i snøfonna. Da han kom i mål var han langt fra sitt vanlige gode humør.
- Jeg kjørte ut. Jeg kjørte rett fram i en sving og tapte i hvertfall et minutt. Filler'n, det var skikkelig synd, sa han til Sveriges Radio P4.
Likevel kom han inn mindre enn 50 sekunder bak Grönholm på fartsprøven.
Alle førerne forteller at det er vanskelige kjøreforhold, og da Carlos Sainz ble intervjuet av Sveriges Radio P4 ved målpassering hadde han bare en ting å si.
- Det er glatt!
- Nå begynner rally!
I Rally Sverige har det vært væromslag i natt. Det har kommet rundt 20 centimeter med nysnø, og det er meldt mer snø utover dagen. Noen av løypene er måkt, men ikke alle.
Været passer Henning Solberg godt.
- Nå begynner rallyet for meg! Det er skikkelig glatt og snø, sa han før dagens første fartsprøve.
Lørdagens etappe
05:30 Start Karlstad
07:40 Sundsjön 1 20,78 km Marcus Grönholm
08:15 Malta 1 11,25 km Marcus Grönholm
10:10 Fredriksberg 20,13 km Marcus Grönholm
11:00 Lejen 26,40 km Sebastién Loeb
13:25 Malta 2 11,25 km Marcus Grönholm
14:20 Sundsjön 2 20,78 km Sebastién Loeb
15:40 Vargåsen 39,95 km
17:00 Hagfors Sprint 2 1,86 km
19:20 Etappemål Karlstad
Totalt 683 km
8 fartsprøver 152,4 km
Lenker
(NTB/NRK)Rally-VM 2004
Petter Solberg
- Petters unike bil er ferdig
- Schanche mener Solberg må være slem
- Neppe walkover for Solberg
- Slik tar Solberg rally-avskjed
- Petter Solberg kjører Rally Sverige
- Solberg vurderer tre tilbud
- Fikk Dakar-tilbud for tidlig
- Qatar redder Solberg?
- Citroën trakk seg fra Solberg
- Petter: usikker - Mads: attraktiv
- Norge er verdens beste rallynasjon
Henning Solberg
- Østberg på pallen i Sverige
- Østberg på 3. plass
- Fortsatt uvisst for Henning Solberg
- Østberg på pallen i Rally Sverige
- Snurren ødela for Petter Solberg
- Henning klar for Rally Sverige
- Pengetrøbbel for Solberg
- Solberg på pallen i Monte Carlo
- Begge Solberg-brødrene til Ford?
- Kongen av Rally Spania
- Loeb mot sjuende strake
Siste: Eliteserien
4,5 nye millionar for Lindegaard - Alvorsprat venter Molde-spillerne
- Årets første borteseier for Start
- Rosenborg reddet av Bille-fest
- Vålerenga tilbake på vinnersporet
- Brann sørget for maifest i Bergen
- Ingen problemer for serielederen
- Molde tapte 5-1 mot Haugesund
- Rekdal: – Vi kan tape mot alle
- Snakk om fotball 16. mai








