22.05.2013

Sikret seg videre spill i Polen

Spinnangr og Skarlund i sin siste turnering sammen (Foto: MARCELO DEL POZO/Reuters)

Martin Spinnangr og Tarjei Skarlund spiller sin siste turnering sammen.

Foto: MARCELO DEL POZO/Reuters

Sandvolleyballspiller Martin Spinnangr fra Farsund og hans makker Tarjei Skarlund er videre til åttedelsfinalen i Grand Slam-turneringen i Polen.

Sandvolleyballparet leverte en god kamp fredag ettermiddag og slo østerrikske Huber/Seidl 2-0. Kampeb viste tydelig klasseforskjell på lagene med settseirene 21-14 og 21-15.


I neste runde venter en langt tøffere oppgave i amerikanske Rogers/Dalhausser, et av tidenes beste sandvolleyballpar.

Omvei til videre spill

De to nordmennene vant begge sine kamper torsdag, men tidligere fredag ble det tap i gruppefinalen mot Thiago/Bruno fra Brasil, og dermed måtte Skarlund/Spinnangr veien om 16-delsfinale.


Et jevnt og spennende første sett endte med 26-28-tap mot Thiago/Bruno. I annet sett hadde brasilianerne full kontroll og vant 21-10.


– Vi hadde veldig gode sjanser til å ta første sett, som vi dessverre misbrukte. Annet sett var ren kollaps, sier Spinnangr.


Duoen spiller sin siste turnering sammen. Skarlund legger opp etter sesongen.

(NTB/NRK)

Siste: Sørlandet

Tips NRK Sørlandet

SørlandsScenen
Klassequizen
YR Aust-Agder
YR Vest-Agder

TV-dokumentarer: