Eksamensoppgave - tolke dikt

Klippet handler om emnene

Relevante artikler

Relaterte program

Noen relaterte klipp

Eksamensoppgave - tolke dikt (2:00)

Sendt: 15. mai 1993

Tolkning av dikt dukker ofte opp i skriftlig eksamen i norsk. Her får vi se hvilke kriterier sensoren skal bruke i sin vurdering av besvarelsen.

Det er viktig å holde seg til oppgaven på eksamen. En dikttolkning er ikke avhengig av at eleven har mye kunnskap om forfatterens liv, noen gangen kan det faktisk være en ulempe.

Eksamensoppgaver forandrer seg med tiden. Denne er fra 1992.


HTML referanse

Klipp og lim denne koden for å lage referanse til dette klippet i din blogg eller nettside. Koden kan også limes inn i systemer som Fronter, It's Learning og PedIT.

Embed kode

Embed koden fungerer tilsvarende som HTML referanse, men lar deg spille av klippet direkte uten å måtte klikke deg til NRK Skole.

Opphavsrett NRK © 2009–2013 NRK | Nettsjef: Sindre Østgård | Ansvarlig redaktør: Thor Gjermund Eriksen