Klokken halv ni om morgenen den 9. april 1940, leser NR…
I 1993 satte de i gang, en liten gruppe mennesker som s…
Hvordan oppsto Internett, og hvorfor ble vi i Norge onl…
Før 1985 fantes ikke satelittforbindelse til Svalbard, …
27. februar 1972 våknet Kristiansand til kaos. I løpet …
Sendt: 25. mar 2007
Hans-Tore Bjerkaas er den sjuende kringkastingssjefen i NRK. Han er den første kringkastingssjefen som hentes fra NRKs egne rekker, og som ikke har noen partipolitisk tilknytning.
Hva slags tanker gjorde han seg etter at han hadde sagt seg villig til å bli vurdert for sjefsstillingen? Og hva ser han på som den største utfordringen nå, etter at han har fått stillingen?
Her får du møte Hans-Tore Bjerkaas etter at han er blitt utnevnt som kringkastingssjef, den 24. januar 2007.
Klipp og lim denne koden for å lage referanse til dette klippet i din blogg eller nettside. Koden kan også limes inn i systemer som Fronter, It's Learning og PedIT.
Embed koden fungerer tilsvarende som HTML referanse, men lar deg spille av klippet direkte uten å måtte klikke deg til NRK Skole.
Opphavsrett NRK © 2009–2013 NRK | Nettsjef: Sindre Østgård | Ansvarlig redaktør: Thor Gjermund Eriksen