Fortsatt ligger det flere tonn med vrakdeler i fjellskråningen der flyet styrtet i mars. I helga ble ferdskriveren funnet.
Tidligere har man funnet taleregistratoren, slik at det er godt håp om å kunne fastslå årsaken til ulykken.
Hvem tar regninga?
Attefall sier det nå er blitt enighet om at Statens fastighetsverk i Sverige skal påta seg ansvaret for å rydde, fordi den svenske utgaven av Statsbygg også eier tomteområdene der flyet havarerte.
Attefall, som er sivil- og boligminister for Kristdemokraterna, opplyser samtidig at utgiftene til ryddearbeidet vil bli diskutert i «lugn och ro» med norske myndigheter.
- Les også:
- Les også:
Forsvaret må ta sin del
Da 15 mann fra Telemark Bataljon nylig var i Sverige og lette etter ferdskriveren, opplyste samtidig Forsvaret at det var naturlig at Norge ryddet opp etter seg.
Nå ser det ut til at Forsvaret i det minste må ta en del av utgiftene.
- Les også: