United Airlines Flight 175 krasjer inn i sør-tårnet på World Trade Center klokken tre over ni om morgenen i New York.
Bak Empire State Building i New York, står World Trade Center i brann.
En brannmann i New York roper etter hjelp fra flere redningsarbeidere i ruinene fra World Trade Center. Bildet er tatt fire dager etter terrorangrepet.
Manhattan skyline - uten de to ruvende landemerkene. Bildet er tatt sju år etter terrorangrepet i New York.
Sør-tårnet i World Trade Center eksploderer i flammer da det blir truffet av et kapret fly.
Det andre flyet er på vei inn i tårnene.
Mens bygningsmasse og røyk velter ut i gatene på Manhattan, rømmer folk på gatene.
Flammene skyter ut av et av tvillingtårnene etter terrorangrepet.
Marcy Borders er dekket av støv da hun søker dekning inne i en kontrobygning i nærheten av World Trade Center.
Sør-tårnet på World Trade Center kollapser.
Støv og vrakgods fra World Trade Center dekker en av gatene nær der angrepet skjedde.
President George W. Bush er på skolebesøk da han blir informert om terrorangrepet i New York av stabssjef i Det hvite hus, Andrew Card.
Det andre flyet kolliderer med World Trade Centers tårn.
En mann faller nedover World Trade Center etter å ha hoppet for å unngå flammene.
Nord-tårnet kollapser etter terrorangrepet.
Åtte dager etter angrepet mot tvillingtårnene, forsetter brannmenn å kjempe mot flammene som stikker ut av ruinene.
Røyk stiger fra tvillingtårnene etter at flyene har kollidert med dem.
Sju år etter at to av tårnene i World Trade Center falt, holder ryddearbeiderne fremdeles på.
New Yorks borgermester Rudy Giuliani, sammen med guvernør George Pataki og senator Hillary Clinton besøker World Trade Center dagen etter angrepet på tårnene.
Månen kommer opp over Manhattan, mens «Tribute in Lights» lyser opp som to tårn.
Over heile Afrika blir det kutta i budsjetta til ulike hjelpeprosjekt. Nokre bistandskutt er nok heilt på sin plass, mens andre medfører store problem.
Flere medier melder at det ikke finnes planer for et møte mellom presidentene i Russland og USA.
USAs visepresident JD Vance sier våpenhvilen i Gaza ser ut til holde og at det er større fremgang med fredsplanen enn ventet. Men han gjør det klart at det ikke er aktuelt med amerikanske soldater på bakken.
I fengselet skal han lese en bok om en mann som blir urettferdig dømt.