Hopp til innhold

Johannes ble avvist av Madonna

«Kvitt eller dobbelt»-deltaker Johannes Brun sto ansikt til ansikt med sitt store idol – og ble avvist så brutalt at det sang etter.

Kvitt eller dobbelt, Johannes Brun
Foto: Ole Kaland / NRK

Madonna, Yarkon Park, Tel Aviv

- Madonna er en uoppnåelig gudinne, mener Johannes Brun.

Foto: Jack Guez / Scanpix/AFP

14 år gammel klarte han å snike seg inn på hotellet superstjernen bodde på under turnestoppet i Gøteborg i 1990. Kledd i Madonna-effekter fra topp til tå, turde han etter hvert å spørre om en autograf.

– «Get that fucking boy out of my face» var det hun svarte, minnes Johannes Brun (33).

Video: Se Dagsrevyen-reportasjen med Johannes i forbindelse med Madonna-konsertene i Oslo i fjor sommer

Overlykkelig

Det var på ingen måte noen stemningsdreper for tenåringen, som var overlykkelig over å få være i samme rom som superstjernen.

– Det var helt greit at hun avviste meg. Madonna skal være uoppnåelig, hun er en gudinne, sier den tidligere Mess TV-programlederen.

Nett-TV: Allerede i går tyvstartet «Kvitt eller dobbelt»med et forprogram der Marius Eriksen Guttormsen spilte om 3000 til 12 000 kroner i temaet «Tour de France»

Bestettelsen fikk han allerede 9 år gammel, da han så artisten danse på MTV med undertøyet utenpå klærne i videoen «Dress You Up». Han har reist verden rundt for å oppleve Madonna minst én gang på hver turné, og kjøpte i begynnelsen alt han kom over av bilder, artikler og Madonna-effekter.

– Takket være Internett og YouTube slipper jeg å bruke like mye penger på å samle på blader og avisutklipp i dag.

Les også: Suveren Rasmus til topps

Pugget i ukesvis

Selv etter 25 år som fan, tar Johannes ingenting for gitt når han skal teste sine kunnskaper i temaet «Madonna», og har forberedt seg godt før kveldens Kvitt eller dobbelt.

– Jeg har vel sittet åtte timer om dagen i flere uker og pugget, Jeg har notert meg alle detaljer som årstall, listeplasseringer, b-sider og lignende, avslører 33-åringen.

Les også: Historisk dobbeltseier i «Kvitt eller dobbelt»

(Artikkelen fortsetter under bildet)

Kvitt eller dobbelt, Inger Elise Mey og Nadia Hasnaoui

Inger Elise Mey spiller om 24 000 kroner i temaet 'Volvo' i kveld. Her sammen med programleder Nadia Hasnaoui.

Foto: Anne Liv Ekroll / NRK

Oppvokst i Volvo

En som også brukte sommeren på å pugge, er Inger Elise Mey fra Oslo. Den 41 år gamle juristen vant før jul 12 000 kroner i temaet «Volvo», og kommer i kveld til å fortsette på 24 000-kroners oppgaven.

– Jeg er oppvokst i baksetet på en Volvo Amazon, og alle ferier ble tilbrakt i gamle Volvoer. Vi var fem søsken, så det var ganske trangt, forteller Mey til NRK.no.

Amazon er selvfølgelig yndlingsmodellen.

– Jeg blir utrolig rørt når en Amazon kommer kjørende, og hvis den er ekstra pen pleier jeg å få en tåre i øyekroken, innrømmer juristen.

Les også: I kveld blir det «Twilight»-aften

Luksusbil

Selv kjører hun for tiden rundt i familiebilen Volvo V70, men er også stolt eier av en strøken Volvo 164 fra 1970.

– Volvo 164 er den mest luksuriøse bilen Volvo noen gang har laget. Den har en veldig spesiell grill, som nesten har noe aristokratisk over seg, forklarer Inger Elise.

Nå håper hun selvfølgelig på å gå helt til topps i «Kvitt eller dobbelt», slik at også yndlingsmodellen Volvo Amazon kan inngå i 41-åringens bilpark.

«Tour de France» og «Metallica» er også temaer i kveldens program.

Kvitt eller dobbelt, Inger Elise Mey

Inger Lise Mey i stolen i Kvitt eller dobbelt-studioet.

Foto: Anne Liv Ekroll / NRK

Kulturstrøm

  • TMZ: Limp Bizkit-bassist Sam Rivers er død

    Limp Bizkit-bassisten Sam Rivers er død, skriver TMZ.

    Han ble 48 år. TMZ viser til en post på bandets offisielle Instagram-konto.

    – I dag mistet vi vår bror. Vår bandkamerat. Vårt hjerte, skriver bandet.

    Det amerikanske bandet ble i september presentert som et av de store på festivalen Tons of Rock i 2026 i Oslo. De har aldri spilt i Norge før.

    Rivers var med å starte bandet, kjent for «Break Stuff», «Rollin’» og «Nookie» på 90-tallet, men forlot det i 2015. Årsaken var en leversykdom forårsaket av mye alkohol. Etter en levertransplantasjon kom han tilbake tre år etterpå.

    Dødsårsaken er ikke kjent.

    en mann som spiller gitar foran en folkemengde
    Foto: Yalonda M. James / AP / NTB
  • Ingen nordmenn har klart det etter dem

    Lørdag 19.oktober 1985 ringte telefonen i leiligheten der Morten, Magne og Pål bodde i London. Det var med beskjeden om at låta deres Take On Me hadde nådd 1.plass på den amerikanske Billboard Hot 100-lista. Nå hadde a-ha den singelen som var mest spilt på radioer og mest kjøpt av folk i hele USA. Etter det har ingen nordmenn hatt musikk på toppen av den listen!

    -Vi startet på toppen sier Magne Furuholmen i intervjuet du kan høre i Musikklivet, og denne endret alt.

    Take On Me startet som "The Juicy Fruit Song", med bare melodien og riffet til Magne og Pål i deres første band Bridges. Mortens sang på refrenget er inpirert av Richard Strauss «Also sprach Zarathustra». Tempoet er like raskt som en moderne technolåt. Og videoen med tegneseriesekvensen var banebrytende, og ofte etterlignet siden.

    40 år senere listes Take On Me fortsatt opp blandt popens beste låter. Riffet gjør sangen gjenkjennlig på få sekunder. Og fortsatt er det nesten umulig å synge som Morten på refrenget, som går over 2 1/2 oktav.
    - Den var ikke laget for å være noen sing-a-long, forteller Magne i Musikklivet.

    Morten Harket, Magne Furuholmen og Paul Waaktaar-Savoy
    Foto: Michael Ochs Archives / Getty Images
  • – Bare så vidt han er en artist

    Flo Rida (46) er for mange unge studenter selve lyden av barndommen deres, og torsdag kveld opptrådte han i Norge.

    Han byr på nostalgi – ikke ulikt nylig norgesaktuelle Pitbull, en annen 2010-tallshelt innen partymusikk fra Florida.

    Og nostalgi selger tydeligvis: Amerikanerens konsert på studentfestivalen Uka – Norges største kulturfestival – ble fullstendig utsolgt.

    Men var det kveldens forestilling verdt de 800 kronene som hver student punget ut med? Overhode ikke, mener NRK P3s anmelder Even Samir Kaushik.

    Flo Rida på UKA 2025 i Dødens dal, Trondheim
    Terningkast 2 Konsert

    «Minimal innsats og gigantisk gevinst»

    ANMELDELSE: Flo Rida på Uka